En Son Vaazımız: İman zamanı

Pazar Ibadetimiz, Üsküdar kilisesi ve Bağdat Cd kilisesinde saat 14:00'de başlar. Bağdat Cd Kilisede, Perşembe, Ingilizce Kulübü için saat 18:30da Bağdat Cadde'ye gelin.

Ayrıntılar için telefonla bize iletin.

0 555 061 53 84 

Sıkça Sorulan Sorular

Kilise Nedir?

Her şeyi ayakları altına sererek O'na bağımlı kıldı. O'nu her şeyin üzerınde baş olmak üzere kiliseye verdi. Kilise O'nun bedenidir her yönden her şeyi dolduranın doluluğudur.

Efesliler 1.22-23

Kilise bir bina'dan ibaret değildir. Mesih imanlılarının her bir arada olduğu topluluğa kilise denir. Kilise Mesih'in bedenidir.

 

On Emir

Musa’ya Sina Dağı’nda Tanrı tarafından iki taş tablet üzerinde verilen On Emir, Tevrat’ın Mısır’dan Çıkış kitabının 20. bölümünde yer almaktadır:

Barnaba İncili Nedir?

Barnabas incili aslında 16. yüzyılda İtalya’da yazılmıştır ve yazarının Hristiyanlıktan İslamiyet’e geçmiş birisi olduğu bilinmektedir. Barnabas incili, Hristiyanlığı kötülemek ve Müslümanlığı yüceltmek için İ.S. 16. yüzyılda yazılan sahte bir eserdir. 17.yüzyıla kadar, Hristiyan olsun Müslüman olsun, hiçbir yazar bu eserden alıntı yapmamış, hatta adından bile söz etmemiştir!

Kutsal Cuma Nedir?

KUTSAL CUMA NEDİR?

Kutsal Cuma dünya genelindeki biz İsa Mesih'e inanmış kişilerin, İsa Mesih'in çarmıha gerilişini ve Golgota'da olan ölümünü andığımız bir gündür. Kutsal Cuma, Kutsal Hafta'da Paskalya Pazarı'ndan önceki cumaya denk gelmektedir. 

 

Oruç Neden Tutulur?

Oruç Neden, Nasıl ve Ne Zaman?

Oruç; bir şeyden isteyerek feragat etmek, normalde çekilmenin, yavaşlamanın ve duanın eşliğindedir.

Bu açıklama sadece Mesih’e iman edenler için geçerlidir. Mesih dışında orucun ne bir faydası ne de bir anlamı vardır.

Elç 4:12 Başka hiç kimsede kurtuluş yoktur. Bu göğün altında insanlara bağışlanmış, bizi kurtarabilecek başka hiçbir ad yoktur."

Hristiyanlık’ta sevap kavramı da yoktur. O yüzden oruç tutmak bir sevap değildir.

Sayfalar

Bu Sayfayı PaylaşShare